Dnes je 19.2.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Asociace, sdružení, spolky > Mezinárodní fotografická rada (IPC)

Adresa: The International Photographic Council
            2272 East 14 Street Brooklyn, N.Y. 11229
            USA
Prezident: James L. Chung
E-mail: dfcjunior@aol.com (Donald Christensen, styk s veřejností)
Internetové stránky: www.ipc-un-ngo.org
Počet členů: ?
Členský příspěvek: jednotlivec USD 50,-, škola 100,-, firma 250,-/rok
Přihláška na webu: ke stažení
Stanovy na webu: nejsou k dispozici

Hlavním záměrem IPC je podle jejích propagačních materiálů přispět k mezinárodnímu uznání fotografie jako univerzálního komunikačního prostředku a za své hlavní heslo si proto zvolila silně patetické „Porozuměním k míru, univerzálním jazykem fotografie k porozumění”. Tuto organizaci založili v roce 1974 James L. Chung z americké pobočky firmy Fuji Photo Film a Sophie Smoliarová-Seebacherová, zakladatelka a šéfredaktorka časopisu Photo Weekly. Chung je od samého počátku jejím prezidentem, Smoliarová v roce 2004 zemřela ve věku 88 let.

Přestože IPC o sobě tvrdí, že je „mnohonárodní neziskovou organizací reprezentující všechna odvětví mezinárodní fotografické komunity”, k jejím členům patří především velké severoamerické podniky z oblasti fotografického průmyslu. Také ceny IPC každoročně udělované nejlepším vůdčím osobnostem oboru dostávají pravidelně pouze představitelé amerických asociací, jako jsou ASMP, PPA, NPPA, WHNPA, WPPI a dalších.

V roce 1986 uspořádala IPC v předsálí Valného shromáždění OSN v New Yorku velkou oficiální fotografickou výstavu nazvanou Tváří v tvář, kterou zahájil sám generální tajemník OSN Javier Pérez de Cuellar a na níž se prezentovaly Sovětský svaz a USA „fotografiemi lidí a míst”. V roce 1989 vydala Organizace spojených národů na popud IPC poštovní známku v hodnotě 45 centů s leteckou fotografií newyorské budovy OSN, a to na počest 150. výročí vzniku fotografie. K této příležitosti vyšla i obálka prvního dne s logem OSN a IPC, výše uvedené motto bylo vytištěno na zadní straně obálky.

Kromě těchto dvou akcí se aktivita IPC projevuje především pravidelnými, v sídle OSN každoročně pořádanými novoročními obědy, při nichž se do Síně slávy IPC uvádějí významné osobnosti fotografického oboru, opět výhradně z USA. Ten letošní se konal 21. února 2008 a oceněným se stal Paul Harmel, ředitel společnosti Lifetouch, Inc., která se specializuje na dětskou, rodinnou a školní fotografii...

Víte, že podobně jako březen je měsícem knihy a internetu, má svůj měsíc i profesionální fotografie? Také za to můžeme děkovat IPC a jejímu prezidentovi Jamesi L. Chungovi, který 28. dubna 1999 vyhlásil v OSN květen Mezinárodním měsícem profesionálních fotografů.

Výteční studenti fotografie mohou IPC požádat o udělení stipendia. Stipendium pojmenované po zakladatelce IPC – Seebacher Scholarship – získá nejlepší americký student, dvěma studentům z japonských univerzit je určeno Kunio Yatomi Scholarship, také ve výši 1000 dolarů pro každého, částka 2000 dolarů je jednou za dva roky udělována nejlepšímu evropskému studentovi fotografie. Na tomto stipendiu, které je slavnostně předáváno vždy v průběhu Photokiny v Kolíně nad Rýnem, se rovným dílem podílí IPC a německý Photoindustrie-Verband. Podrobnosti najdete na webových stránkách IPC.

Nahoru

Text © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autora je zakázáno.)