Dnes je 19.2.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Asociace, sdružení, spolky > Pro Imaging

Adresa: Pro Imaging
            Ty-Coch Farm
            Fforest
            Abergavenny NP7 7LT
            Velká Británie
Prezident: Steve Climpson
Tel.: +44 (0) 1873 890767
Fax: +44 (0) 1873 890565
E-mail: Listmaster@pro-imaging.org
Internetové stránky: www.pro-imaging.org
Počet členů: ?
Členský příspěvek: GBP 30,-/rok
Přihláška na webu: online
Stanovy na webu: nejsou k dispozici
Výhody pro členy:
– uzavřené internetové diskusní forum vyhrazené profesionálům
– fotografická galerie pro každého člena (PI vede aktivní reklamní
   kampaň a směruje zájemce o fotografii na stránky s fotogaleriemi)
– zápis do Adobe Photographers Directory

Toto stručné sdělení o sdružení PI nám poslal jeden z jeho zakladatelů Richard Kenward:

Pro Imaging (PI) je mezinárodní organizace profesionálních fotografů, pro něž je fotografie povoláním a kteří splňují minimální kritéria na kvalitu předložených prací. Každý člen má možnost umístit své fotografie do vlastní internetové galerie a neustále probíhající reklamní kampaň PI přivádí na webové stránky tohoto sdružení potenciální zákazníky.

Základem PI je aktivní, v přátelském duchu vedené diskusní forum, kde mohou jeho členové požádat o radu v jakékoli oblasti, která jejich fotografický život ovlivňuje. Na této stránce naleznete témata, o kterých se diskutovalo například v minulém týdnu. Diskutuje se nejen o otázkách spojených přímo s klasickou nebo digitální fotografií, ale také o honorářích, o marketingu a o obchodních záležitostech, o řešeních problémů s počítači nebo se softwarem, a to vše v přátelském a uvolněném duchu. Členy PI jsou fotografové z celého světa, kteří se tak mohou z první ruky a prakticky po celých 24 hodin denně dozvídat informace z oboru odkudkoli na světě.

Aby tato nezisková organizace, která funguje díky neplacené práci mnoha jejích členů, mohla fungovat, platí členové nevelký roční poplatek. Zájemci si mohou členství v Pro Imaging zdarma vyzkoušet a teprve po nějaké době se rozhodnout, zda chtějí být jeho členy i nadále.

Sdružení Pro Imaging zastává stanovisko, že prodej fotografií na základě obchodního modelu Royalty Free profesionální fotografii vážně poškozuje, proto nepřijímáme za členy nikoho, kdo tímto způsobem své fotografie prodává.

Mezi aktivity Pro Imaging patří také několik úspěšných kampaní za práva fotografů. Zastáváme se práv svých členů a organizujeme kampaně, které jsou ku prospěchu fotografům na celém světě.

Nahoru

Překlad © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autora je zakázáno.)