Dnes je 10.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Asociace, sdružení, spolky > V zámoří

Nejvýznamnější a nejpočetnější fotografické asociace v zámoří sídlí z pochopitelných důvodů především v Severní Americe. Ve Spojených státech amerických existuje hned několik velkých a prestižních asociací, mezi jejichž členy je řada fotografů i z jiných zemí celého světa – například American Society of Media Photographers (ASMP), v níž se soustřeďují fotografové, kteří publikují v médiích, Professional Photographers of America (PPA) sdružující hlavně fotografy portrétní, svatební atp., Advertising Photographers of America (APA), jež zastupuje fotografy činné ve sféře reklamy, a řada dalších.

Fyzické sídlo mají v USA také další víceméně mezinárodní sdružení a spolky, i když jejich život se odehrává především na internetu. O těch nejaktivnějších, kterými jsou Editorial Photographers nebo Stock Artists Alliance, jsme se zmínili už na hlavní straně této sekce. Víte-li o dalších, o kterých by stálo za to informovat, dejte nám vědět.

U severních sousedů USA, v Kanadě, existuje velká profesionální organizace Professional Photographers of Canada (PPOC), která je zastřešující asociací sedmi provinčních sdružení (Britská Kolumbie, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Quebec a atlantské provincie) plus sdružení vládních a vojenských fotografů. Má přes 800 členů, kterým mimo jiné nabízí propracovaný systém udělování titulů a akreditací, jimiž si mohou zvýšit prestiž a získat proti jiným kolegům jistou konkurenční výhodu. Pořádá pro ně vzdělávací semináře, poskytuje možnost získat výhodnější pojištění nebo hypoteční či leasingové úroky atd.

Pokud někdo víte o situaci profesionálních fotografů v zemích Latinské Ameriky, velmi rádi vaše poznatky zveřejníme.