Dnes je 6.12.2019


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Zpět na hlavní stránku

Fotografická agentura Fotolia dává fotografie zadarmo!

Fotolia je fotobankou od počátku operující v obchodním modelu „royalty free” (RF), u níž je možno zakoupit licenci k užití fotografií třeba jen za jeden dolar. Její nový prezident Patrick Lor však je přesvědčen, že pro mnoho lidí je i jeden dolar příliš veliká částka, a tak se rozhodl založit portál PhotoXpress, na němž je možno po registraci jména a e-mailové adresy vybírat ze zhruba 350 000 snímků. Věří, že se mu tím podaří přilákat zákazníky, kteří si dosud nikdy žádný obrázek nekoupili, a časem je přimět i ke skutečnému nákupu licencí.

Fotografové, jejichž snímky si zákazníci zdarma stáhnou, prý zaplaceno dostanou, Lor však neupřesnil, kolik to bude. Registrovaní uživatelé si budou moci stáhnout až deset obrázků denně.

Fotografie zdarma nabízí také portál Stock.Xchange, který provozuje maďarská firma HAAP Media, součást společnosti Dream Interactive.

Pro seriózní profesionály nebyly RF agentury nikdy příliš lákavým zdrojem příjmů, tento krok však určitě ke zvýšení jejich obliby nepřispěje.

Text © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autorů a vydavatele je zakázáno.)