Dnes je 22.6.2018


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Zpět na hlavní stránku

Fotografická soutěž Lesů ČR

Kdo se chce zúčastnit fotografické soutěže Lesů ČR, musí podepsat licenční smlouvu, ve které „poskytuje nabyvateli oprávnění k výkonu práva dílo užít” „pro celosvětové území, na dobu trvání majetkových autorských práv a bez množstevního omezení”, „v neomezeném rozsahu a s právem poskytovat podlicence”. Licence se podle této smlouvy „poskytuje bezúplatně”.

Věříme, že každý fotograf, který se v oblasti svých autorských práv alespoň trochu orientuje, se takovýmto soutěžím velikým obloukem vyhne.

Setkáte-li se někdy u organizátorů fotosoutěží s podobnými požadavky, nasměrujte je na naši stránku se soupisem práv fotografů, jímž by se měli při vypisování takovýchto akcí pokud možno řídit, chtějí-li přilákat co nejvíce účastníků a mít mezi nimi i opravdu kvalitní autory, kteří mohou přinést jejich soutěži přidanou hodnotu v podobě fotografií na té nejvyšší technické i umělecké úrovni.

Text © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autora a vydavatele je zakázáno.)