Dnes je 3.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Zpět na hlavní stránku

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor
537 fotografií

V pondělí 19. srpna vydala fotografická agentura Magnum Photos a Uměleckoprůmyslové museum v Praze společnou tiskovou zprávu, ve které oznamují, že „Josef Koudelka podpisem smlouvy potvrdil Uměleckoprůmyslovému museu v Praze svůj záměr darovat České republice rozsáhlý soubor 537 fotografií, který reprezentuje jeho celoživotní dílo.”

Jsou v něm obsaženy fotografie z cyklů Divadlo, Černý trojúhelník, Invaze 1968, Teatro del Tempo, Wales, Portugalsko, Camargue, Paříž č. XIII, Začátky, Experimenty, Cikáni, Exily a Chaos. Mnohé z nich jsou unikátní dobové autorské zvětšeniny, některé existují pouze v jedné kopii a nelze je již znovu nahradit.

První část souboru fotografií by měla být do Prahy přivezena během šesti měsíců. Druhá část je součástí plánovaných retrospektivních výstav v Tokyu, Chicagu, Los Angeles, Madridu a dalších a bude do Prahy převezena později, až po jejich skončení. Velká retrospektiva by měla být představena rovněž v Praze (cca v roce 2018) v nově rekonstruované budově Uměleckoprůmyslového musea.

Zatím se jedná o dlouhodobou zápůjčku, kterou lze změnit na darovací smlouvu ve chvíli, kdy odpadne nebezpečí zadržení uměleckých děl ve vlastnictví státu v zahraničí z důvodu probíhajících mezinárodních arbitráží.

Text © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autorů a vydavatele je zakázáno.)