Dnes je 10.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Zpět na hlavní stránku

Změny v zákoně o DPH

V novele zákona o DPH, která začne platit 1. ledna 2015, se objevila nová povinnost pro poskytovatele elektronicky dodávaných služeb neplátcům DPH v cizině. Pokud autor, který je plátcem DPH, prodá například prostřednictvím svých webových stránek fotografii soukromé osobě v jiné členské zemi Evropské unie, musí toto zdanitelné plnění zatížit daní z přidané hodnoty ve výši, která je platná v tom státě, kde sídlí příjemce služby, v téže zemi se jako plátce DPH zaregistrovat, tamtéž podat daňové přiznání a daň zaplatit.

Pro usnadnění je možno se dobrovolně zaregistrovat v tzv. zvláštním režimu jednoho správního místa (podrobnosti viz stránky věnované tomuto tématu na portálu Finanční správy). Pokud v tomto dobrovolném režimu jednoho správního místa plátce DPH registrován nebude, musí se pro účely DPH zaregistrovat u příslušného úřadu v každém členském státě, do něhož své služby poskytuje.

Bohužel žádná z organizací sdružujících profesionální fotografy o této dosti zásadní změně, pokud je mi známo, své členy zatím neinformovala.

Text © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autorů a vydavatele je zakázáno.)