Dnes je 28.1.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Honoráře > V cizině > Velká Británie

Britský svaz novinářů (NUJ) má na svých stránkách rozsáhlý návod, jak ke stanovování honorářů přistupovat, a do mnoha kategorií rozčleněné různé druhy užití – v novinách a časopisech, pro public relations, pro firemní použití, v knihách, v televizním vysílání, na webu atd. Také rozlišuje, jedná-li se o celostátní zpravodajství, nebo jen o regionální záležitost. Vedle zjištění minimální doporučené výše honorářů mohou fotožurnalisté nahlížet i do databáze honorářů skutečně zaplacených. Na webu NUJ lze nalézt také doporučené hodinové nebo celodenní sazby za editaci snímků a za práci nutnou k jejich vyhledání, nezbytné formuláře, informace o autorských právech a mnoho jiných užitečných informací.

Víte-li o dalších internetových kalkulačkách ve Velké Británii, dejte nám vědět.

Text © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autora je zakázáno.)