Dnes je 28.1.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Honoráře > V cizině > USA

Na stránkách sdružení Editorial Photographers je k dispozici online kalkulátor s názvem EP Estimator, do kterého je pro zjištění honoráře třeba zadat několik základních údajů (náklad časopisu, sazba, kterou inzerenti v tomto časopisu platí za celostránkovou reklamu, počet cizojazyčných verzí, v případě současného použití snímku na internetu také velikost použitého obrázku a počet měsíců, po něž bude na webu vystaven).

Honorář za konkrétní užití snímku si můžete vypočítat také například na stránkách jednoho z mnoha internetových fotografických adresářů photographersindex.com, který je ovšem výrazně jednodušší (a tedy spíše jen orientační) – ve třech základních kategoriích (reklama, firemní užití, periodický tisk) stačí vybrat z pouhých tří proměnných, jimiž jsou způsob užití, velikost snímku a náklad.

Mnozí američtí fotografové dávají zákazníkům možnost vypočítat si honorář, který by za daný způsob užití zaplatili, přímo na vlastních webových stránkách. O některých z nich jsme se již zmínili na této stránce; víte-li o dalších, dejte nám vědět.

Text © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autora je zakázáno.)