Dnes je 16.2.2019


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Obchodní modely > Rights managed > Licence

Známý slovenský fotograf Vlado Bača používá při prodeji svých fotografií následující dokumenty: licenční smlouvu doprovázenou všeobecnými podmínkami (dokumenty jsou ve formátu PDF, po kliknutí se otevřou v samostatném okně).

Kolegům-fotografům k nim přidal tento komentář: „Posielam Vám svoje vzory základnej licenčnej zmluvy a všeobecných licenčných podmienok, ktoré prikladám ku každej zmluve. Táto zmluva je základná, pri komplikovanejších prácach sa vyhotovuje podrobnejšia zmluva s presne špecifikovanými náležitosťami. K zmluve prikladám aj vyobrazené fotografie predmetu zmluvy. Licenčná zmluva má chrániť rovnako autorov ako aj užívateľov diela.”

Chcete-li se s ostatními podělit o své zkušenosti s papírováním kolem prodeje fotografií nebo jste ochotni poskytnout kolegům vzory vlastních dokumentů, které se vám osvědčily, napište nám.