Dnes je 10.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Fotografické školství > Střední a učňovské školy

Střední škola obchodu a služeb
Jihlava

Adresa: Karoliny Světlé 2, 586 01 Jihlava
Tel.: 567 587 412
Fax: 567 587 423
E-mail: reditel@ssos-ji.cz
Internetové stránky: www.ssos-ji.cz

Poskytované vzdělání v oboru fotograf: střední s výučním listem
Doba studia: 3 roky
Počet studentů: 30
Školné: neplatí se

Naše škola se nachází v novém, moderně vybaveném areálu v ulici Karoliny Světlé v Jihlavě, nedaleko autobusového nádraží. Škola se zaměřuje na výuku oborů z oblasti služeb, je státní, a proto je výuka bezplatná. Součástí školy jsou učebny pro teoretické vyučování, dílny a provozovny pro odborný výcvik, domov mládeže, školní jídelna a sportovní areál. Pro všechny své žáky zajišťujeme teoretickou i praktickou výuku, pro zájemce pak ubytování v Domově mládeže hotelového typu první kategorie s vlastním sociálním zařízením a celodenní školní stravování na velmi dobré úrovni, a to vše pod jednou střechou. Při výuce všech svých oborů dosahujeme výborných výsledků nejen v regionálním, ale dokonce v celostátním měřítku.

V učebním oboru fotograf se snažíme, aby studenti získali základní znalosti všech žánrů fotografie – portrét, architektura, zátiší, reportáž, krajina a mnoho dalších. Obor je vhodný pro děvčata i chlapce. Fotografujeme v atelieru i v exteriéru. Používáme k tomu různé fotografické přístroje (malo-, středně- ivelkoformátové, digitální), aby žáci měli velký přehled i v této oblasti.

Na odborném výcviku zpracováváme klasickou i digitální, černobílou i barevnou fotografii. Naše škola je pořadatelem mnoha celorepublikových i regionálních soutěží. V letošním roce 2008 pořádáme již jubilejní, 10. ročník soutěže CESOFOTO, která je určena pro studenty oboru fotograf z celé republiky. Své fotografické i výtvarné práce mají naši studenti možnost vystavovat mimo jiné i ve školní galerii Objektiv. Pro naše studenty pořádáme různé besedy, které se týkají fotografické techniky a navštěvujeme výtvarné a fotografické výstavy.

Podrobné informace naleznete na našich internetových stránkách www.ssos-ji.cz.

 

Jste-li absolventem této školy, živíte se fotografií a máte vlastní webové stránky, napište nám – můžeme zde uvést vaše jméno s příslušným odkazem.