Dnes je 3.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Fotografické školství > Vysoké školy

Vysoká škola umělecko-průmyslová, ateliér fotografie
Praha

Adresa: nám. Jana Palacha 80, 116 93 Praha 1
Tel.: 251 098 269, 251 098 203, 251 098 111
Fax: 251 098 289
E-mail: mlynarova@vsup.cz
Internetové stránky: www.vsup.cz

Poskytované vzdělání v oboru fotografie: vysokoškolské

Ateliér fotografie na VŠUP v Praze založil v roce 1995 fotograf Pavel Štecha. Ateliér se brzy vřadil do kontextu výtvarné scény ostatních fotografických i výtvarných škol a od samého začátku dosáhl svou úrovní jasného a nezpochybnitelného postavení. Po předčasné smrti prof. Štechy v roce 2004 byl vedením ateliéru pověřen, spolu se stávajícími odbornými asistenty Lucií Mlynářovou a Michalem Hladíkem, Ivan Pinkava, který částečně navázal na stávající koncepci a ateliér vedl až do roku 2007. Ateliér fotografie směřuje především k volné umělecké tvorbě, užitá fotografie je spíše doplňující částí výuky, v níž studenti především využívají nabyté technologické vzdělání. Pravidelné klauzurní a diplomantské výstavy potvrzují jednoznačnou volbu studentů přístupovat k fotografii jako k volnému umění. Podíl řady absolventů, ale i studentů na současné umělecké scéně jen potvrzuje kvalitu tohoto ateliéru.

Jste-li absolventem této školy, živíte se fotografií a máte vlastní webové stránky, napište nám – můžeme zde uvést vaše jméno s příslušným odkazem.