Dnes je 3.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Fotografické školství > Jiné typy škol

Akademie tvůrčí fotografie
Praha

logo ATF logo ATF

Adresa: Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
(vchod z průchodu z Opatovické do Spálené ulice)
Tel.: 732 967 918, nebo 603 736 557
E-mail: info@atfoto.cz
Internetové stránky: www.atfoto.cz

Poskytované vzdělání v oboru fotografie: odborné kursy, rekvalifikační kusy MŠMT, fotografické kursy a workshopy, speciální kursy klasické černobílé fotografie, osobnosti současné fotografie, grafiky a typografie, speciální tematické kursy a workshopy

Doba studia: jednodenní až roční, podle typu kursu
Přijímací zkoušky: přijímací pohovor, slouží k rozdělení studentů do skupin dle jejich znalostí
Počet studentů: do 12 účastníků v základních kursech, do 10 účastníků v kursech tvůrčí fotografie
Novinka: výuka po internetu, konzultace on-line (skype, icq)

Historie a současnost:
Akademie tvůrčí fotografie vznikla v roce 2010. V současné době nabízíme kursy fotografie pro začátečníky i pokročilé, které probíhají v intervalu tří měsíců, speciální víkendové dílny fotografie tematicky zaměřené, tvůrčí dílny pro zájemce o další studium na VŠ a dílny klasické černobílé fotografie. Kursy jsou založeny na principu ateliérové výuky běžné na vysokých uměleckých školách a jejich studenti se rekrutují z řad zájemců o přípravu na přijímací zkoušky na některou z vysokých uměleckých škol, pokročilých fotografů a profesionálů se zájmem o další vzdělávání nebo jednoduše všech zájemců o danou problematiku. Postupně budou otevřeny i rekvalifikační kursy, které nabídnou široké spektrum fotografického vzdělání.

Pedagogové:
Hlavními lektory kursů jsou MgA. Jiří Ernest (FAMU Praha a L’école supérieure d’art de Grenoble) a Tomáš Dittrich (FAMU Praha a Akademie výtvarných umění v Praze, ateliér Nová média); externí lektoři – Filip Blažek (typografie, grafika), Tomáš Starý (tisk a DTP), Tomáš Tesař (fotograf Reflex), Jiří Hanke (fotograf, kurátor Malé galerie České spořitelny v Kladně) a další.

Jste-li absolventem této školy, živíte se fotografií a máte vlastní webové stránky, napište nám – můžeme zde uvést vaše jméno s příslušným odkazem.