Dnes je 10.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Fotografické školství > Jiné typy škol

Studio PvM
Praha

Adresa: Pobřežní 97/40, 180 00 Praha 8
Tel.: 603 863 524
E-mail: pvm@studiopvm.com
Internetové stránky: www.studiopvm.com

Poskytované vzdělání v oboru fotografie:
fotografické kursy a workshopy, speciální kurs Akademie současné fotografie
Doba studia:
jednodenní až roční podle typu kurzu
Přijímací zkoušky:
pouze Akademie současné fotografie – přijímací pohovor
Počet studentů:
skupinky 3–6 účastníků,
kurs Akademie současné fotografie 10 účastníků
Školné:
podle typu kurzu 1000–12 000 Kč

Historie a současnost
Kursy výtvarné fotografie pod hlavičkou Studia PvM založil 1. 1. 2000 Pavel Matela. Studium mělo zpočátku formu zcela individuální výuky, ale po zkušenostech zakladatele a lektora s výukou v jiných organizacích (Pražská fotografická škola, Centrum pro další vzdělávání a Pražské kurzy fotografie, SSUPŠ Plzeň) došlo k reorganizaci na kursy pro malé skupinky zájemců umožňující motivující konfrontaci studentů při zachování velmi individuálního přístupu.
V současné době nabízí Studio PvM kursy pro začátečníky i pokročilé, které probíhají formou jedno- až třídenních workshopů a víkendových až dvouměsičních kursů.
Od školního roku 2007/2008 je otevřen roční kurs Akademie současné fotografie, který je určený vážným zájemcům o současné umění s důrazem na fotografii a oblast tzv. nových médií. Tento speciální kurz je založený na principu ateliérové výuky běžné na vysokých uměleckých školách a jeho studenti se rekrutují z řad zájemců o přípravu na přijímací zkoušky na některou z vysokých uměleckých škol, pokročilých fotografů a profesionálů se zájmem o další vzdělávání nebo jednoduše všech zájemců o danou problematiku. Kurs zahrnuje přednášky, tvůrčí dílny fotografické praxe a konzultace s lektorem i kolegy. Absolutorium je podmíněno realizováním autorského výstavního souboru.

Pedagogové
Hlavním lektorem kursů je MgA. Pavel Matela, externí lektoři (např. Josef Moucha, Pavel Baňka, Jan Freiberk a další) přednášejí pouze v kursu Akademie současné fotografie.

Absolventi
Překvapivě velké procento absolventů z řad původně naprostých začátečníků se v průběhu a po absolvování kursů začne věnovat výtvarné fotografii natolik, že se zúčastňují skupinových výstav nebo dokonce publikují či realizují výstavy samostatné. Přestože jsou kursy zaměřeny na oblast výtvarné fotografie, někteří absolventi se profesionalizují i jako komerční fotografové a fotografky.

Jste-li absolventem této školy, živíte se fotografií a máte vlastní webové stránky, napište nám – můžeme zde uvést vaše jméno s příslušným odkazem.

Nahoru