Dnes je 8.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Fotografické soutěže a granty

Pořádáte-li fotografickou soutěž, které se mohou zúčastnit také profesionální fotografové, případně nabízíte-li možnost získání grantů, rádi zde uvedeme základní informace pro případné zájemce o účast.

Podívejte se prosím, zda podmínky vaší soutěže odpovídají soupisu práv fotografů, a pokud zjistíte, že se s ním v některých bodech neshodují, upravte je do podoby přijatelné i pro fotografy, kteří se fotografií živí a dodržování autorských práv je pro ně jedním ze základních předpokladů účasti.

Na této stránce, převzaté se svolením autorů z webu Pro Imaging, jsou uvedeny některé fotografické soutěže, jejichž vstupní podmínky jeden či více bodů uvedených v tomto soupisu nesplňují.

_________________

Jako první se na nás s žádostí o uveřejnění informace o pořádání soutěže obrátilo Brněnské kulturní centrum. V propozicích soutěže s názvem Žena v Brně vašima očima však výslovně stojí: „Zasláním fotografie do soutěže uděluje účastník organizátorovi soutěže bezúplatně souhlas k užití této fotografie, ke všem způsobům jejího užití a to v neomezeném rozsahu. Účastník nemá právo na přiměřenou dodatečnou odměnu.” Předpokládáme, že žádný soudný profesionální fotograf nemůže na takovéto podmínky přistoupit, ale všem ostatním, kteří by snad o účasti v této soutěži uvažovali, také velmi doporučujeme, aby své rozhodnutí dobře uvážili. Odkaz na stránku s podmínkami soutěže najdete v tomto seznamu soutěží, jejichž podmínky nerespektují některé oprávněné nároky fotografů.