Dnes je 10.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Fotografické výstavy

V naší databázi se již od začátku roku 1999 shromažďují základní údaje o fotografických výstavách v České republice. Máme v úmyslu přinášet především aktuální informace o tom, kdo, kde a kdy vystavuje, významná je ovšem i možnost zpětně zjistit, jak často který autor vystavuje, kde všude se konala určitá výstava atd. Databáze také poskytuje možnost zjistit, které výstavní síně poskytují fotografům své prostory, jak často fotografické výstavy pořádají a jejich kontaktní údaje. 

Chcete-li svoji výstavu do databáze zaregistrovat a vaše výstavní síň dosud v databázi není, je třeba vyplnit Formulář nové výstavy. Pokud má být zaregistrována nová fotografická výstava, která se koná ve výstavní síni již do databáze zařazené, je vám k dispozici Zjednodušený formulář. Pokud si přejete zaregistrovat do databáze pouze výstavní síň (a údaje o budoucích výstavách pak zadávat už přímo jen prostřednictvím zjednodušeného formuláře), můžete k tomu využít Formulář nové síně. Všechny tyto formuláře jsou přístupné také přímo z hlavního menu v levém sloupci.

Pokud v údajích v databázi objevíte nějakou chybu, zapište prosím do příslušného formuláře údaje správné a odešlete nám je – při nejbližší příležitosti je opravíme.

Oznámení o chystaných výstavách se v databázi objevují se čtrnáctidenním předstihem, je však vhodné je zasílat ihned, jakmile je znám termín konání výstav. Máte-li připraven celoroční plán výstav, můžete jej na naši adresu odeslat e-mailem – příslušné údaje vložíme do databáze sami a ušetříme vám tak práci s vyplňováním formulářů. V případě jakýchkoli změn tohoto plánu nás však nezapomeňte včas informovat.

Autorem databáze je pan ing. Jan Šplouchal.